501BCA16M0000BAFR
Energy Micro (Silicon Labs)
501BCA16M0000BAFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 501BCA16M0000BAFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 501BCA16M0000BAFR
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description OSC CMEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:CMEMS®
Size / Dimension:0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Series:Si501
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:16MHz
Detailed Description:16MHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):2.5mA