501BAA50M0000BAG
Energy Micro (Silicon Labs)
501BAA50M0000BAG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 501BAA50M0000BAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 501BAA50M0000BAG
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description OSC CMEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:CMEMS®
Size / Dimension:0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Series:Si501
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:336-2983
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):2.5mA