501ACA10M0000CAGR
Energy Micro (Silicon Labs)
501ACA10M0000CAGR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 501ACA10M0000CAGR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 501ACA10M0000CAGR
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description OSC CMEMS 10.000MHZ LVCMOS SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.7 V ~ 3.6 V
Type:CMEMS®
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:Si501
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:10MHz
Detailed Description:10MHz CMEMS® LVCMOS Oscillator 1.7 V ~ 3.6 V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2.5mA
Current - Supply (Disable) (Max):2.5mA