4SXB150M1.9X7.3
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4SXB150M1.9X7.3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4SXB150M1.9X7.3
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:PC-CON, SXB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):13 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:150µF 4V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 13 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:150µF