4SEQP680M
Panasonic
4SEQP680M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4SEQP680M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4SEQP680M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 990 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:OS-CON™, SEQP
Ripple Current @ Low Frequency:185mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.7A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P122191
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 125°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):25 mOhm
Detailed Description:680µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 25 mOhm 1000 Hrs @ 125°C
Capacitance:680µF