4SEPC820M+T
Panasonic
4SEPC820M+T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4SEPC820M+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4SEPC820M+T
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 820UF 20% 4V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:OS-CON™, SEPC
Ripple Current @ Low Frequency:305mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:6.1A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P16413TB
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):7 mOhm
Detailed Description:820µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 7 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:820µF