4EA1000A0Z3BACUGI
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4EA1000A0Z3BACUGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4EA1000A0Z3BACUGI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC OSCILLATOR QUAD MEMS 10PIN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:4EA1000A0Z3
Packaging:Tray
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:CMOS, LVPECL
Other Names:IDT4EA1000A0Z3BACUGI
IDT4EA1000A0Z3BACUGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.035" (0.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency - Output 2:25MHz
Frequency - Output 1:100MHz, 125MHz, 156.25MHz, 200MHz
Detailed Description:CMOS, LVPECL XO (Standard) Pin Configurable Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):130mA (Typ)