4820P-T02-221
Bourns, Inc.
4820P-T02-221
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4820P-T02-221 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4820P-T02-221
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 19 RES 220 OHM 20SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:20-SOM
Size / Dimension:0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Series:4800P
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):220
Power Per Element:80mW
Packaging:Tube
Package / Case:20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:19
Number of Pins:20
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Detailed Description:220 Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 19 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)