4818P-2-104
Bourns, Inc.
4818P-2-104
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4818P-2-104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4818P-2-104
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 17 RES 100K OHM 18SOIC
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:18-SOM
Size / Dimension:0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
Series:4800P
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:17
Number of Pins:18
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Detailed Description:100k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 17 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)