4816P-T01-750
Bourns, Inc.
4816P-T01-750
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4816P-T01-750 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4816P-T01-750
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 75 OHM 16SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:16-SOM
Size / Dimension:0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):75
Power Per Element:160mW
Packaging:Tube
Package / Case:16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Detailed Description:75 Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)