4816P-2-563LF
Bourns, Inc.
4816P-2-563LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4816P-2-563LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4816P-2-563LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 15 RES 56K OHM 16SOIC
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:16-SOM
Size / Dimension:0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):56k
Power Per Element:80mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:15
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Detailed Description:56k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)