4816P-1-332LF
Bourns, Inc.
4816P-1-332LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4816P-1-332LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4816P-1-332LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:16-SOM
Size / Dimension:0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Series:4800P
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):3.3k
Power Per Element:160mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Other Names:4816P-1-332LF-ND
4816P-1-332LFTR
4816P1332LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Detailed Description:3.3k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)