47ADP1J1V2QT
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 47ADP1J1V2QT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 47ADP1J1V2QT
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:PC Pin
Switch Function:On-On
Series:47A
Panel Cutout Dimensions:-
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Rocker Switch DPDT 5A (AC/DC) 125V Through Hole
Current Rating:5A (AC/DC)