4611X-101-333LF
Bourns, Inc.
4611X-101-333LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4611X-101-333LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4611X-101-333LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 10 RES 33K OHM 11SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:11-SIP
Size / Dimension:1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):33k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:11-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:10
Number of Pins:11
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:33k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP