4611X-101-331LF
Bourns, Inc.
4611X-101-331LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4611X-101-331LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4611X-101-331LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 10 RES 330 OHM 11SIP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 845 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:11-SIP
Size / Dimension:1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):330
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:11-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:10
Number of Pins:11
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:330 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP