4610X-101-510LF
Bourns, Inc.
4610X-101-510LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4610X-101-510LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4610X-101-510LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 9 RES 51 OHM 10SIP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):51
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:51 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP