4610X-101-104LF
Bourns, Inc.
4610X-101-104LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4610X-101-104LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4610X-101-104LF
Manufacturer Bourns
Description Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.25W 100ppm/ C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 35897 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Other Names:4610X-1-104LF
4610X-101-104LF-ND
4610X101104LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:9
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:100k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP