4609X-101-202LF
Bourns, Inc.
4609X-101-202LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4609X-101-202LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4609X-101-202LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 2K OHM 9SIP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 992 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:9-SIP
Size / Dimension:0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):2k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:9-SIP
Other Names:4609X101202LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:9
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP