4608X-101-104LF
Bourns, Inc.
4608X-101-104LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4608X-101-104LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4608X-101-104LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:8-SIP
Other Names:4608X-1-104LF
4608X-101-104LF-ND
4608X101104LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:8
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:100k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP