4606X-102-151LF
Bourns, Inc.
4606X-102-151LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4606X-102-151LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4606X-102-151LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 3 RES 150 OHM 6SIP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):150
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SIP
Other Names:4606X-102-151LF-ND
4606X-2-151LF
4606X102151LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:3
Number of Pins:6
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:150 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP