4604X-102-100LF
Bourns, Inc.
4604X-102-100LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4604X-102-100LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4604X-102-100LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 2 RES 10 OHM 4SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1 Ohm
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:4-SIP
Size / Dimension:0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Series:4600X
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):10
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Detailed Description:10 Ohm ±1 Ohm 300mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 4-SIP