450LLE22MEFC12.5X25
Rubycon
450LLE22MEFC12.5X25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 450LLE22MEFC12.5X25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 450LLE22MEFC12.5X25
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 559 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Series:LLE
Ripple Current @ Low Frequency:240mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:600mA @ 100kHz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:1189-2296
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C
Capacitance:22µF