44MG30-06-1-12N
Buy 44MG30-06-1-12N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44MG30-06-1-12N
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH ROTARY LOW LEVEL RATING,
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:115V
Number of Poles per Deck:1
Number of Decks:6
Mounting Type:Panel Mount
Index Stops:Continuous
Features:-
Detailed Description:Rotary Switch 12 Position SP12T 1A (AC/DC) 115VAC Panel Mount
Depth Behind Panel:76.33mm
Current Rating:1A (AC/DC)
Contact Timing:Non-Shorting (BBM)
Angle of Throw:30°
Actuator Type:Flatted (6.35mm Dia)
Actuator Length:11.10mm