44A0111-18-921-2KF
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 44A0111-18-921-2KF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44A0111-18-921-2KF
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description HOOK-UP DUAL WALL STRND 18AWG
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage:600V
Series:MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Ratings:-
Other Names:F14413-000
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Length:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Jacket Color:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.065" (1.65mm)
Features:-
Detailed Description:18 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/30 600V