445C32D14M31818
CTS Electronic Components
445C32D14M31818
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 445C32D14M31818 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 445C32D14M31818
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:445
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:14.31818MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:14.31818MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead