445A3XC25M00000
CTS Electronic Components
445A3XC25M00000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 445A3XC25M00000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 445A3XC25M00000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:16pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:25MHz ±30ppm Crystal 16pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead