445A33D27M00000
CTS Electronic Components
445A33D27M00000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 445A33D27M00000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 445A33D27M00000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case:2-SMD, No Lead
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:27MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 2-SMD, No Lead