4420P-T01-151
Buy 4420P-T01-151 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4420P-T01-151
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 10 RES 150 OHM 20SOIC
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:20-SOL
Size / Dimension:0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Series:4400P
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):150
Power Per Element:160mW
Packaging:Tube
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Detailed Description:150 Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)