4420P-1-100LF
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4420P-1-100LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4420P-1-100LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1 Ohm
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:20-SOL
Size / Dimension:0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
Series:4400P
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):10
Power Per Element:160mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:10
Number of Pins:20
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Detailed Description:10 Ohm ±1 Ohm 160mW Power Per Element Isolated 10 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)