4416P-2-104
Bourns, Inc.
4416P-2-104
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4416P-2-104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4416P-2-104
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 15 RES 100K OHM 16SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:16-SOL
Size / Dimension:0.410" L x 0.295" W (10.41mm x 7.50mm)
Series:4400P
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:160mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:15
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.114" (2.90mm)
Detailed Description:100k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)