44-CBSA-1.0X2.0X0.4
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 44-CBSA-1.0X2.0X0.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44-CBSA-1.0X2.0X0.4
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 44 SERIES CBS SHIELD ASSEMBLY
(In US Dollars)
27 pcs
Data sheet
Width - Overall:1.000" (25.40mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:40-CBS
Packaging:Bulk
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:2.000" (50.80mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 2.000" (50.80mm) Vent Holes in Pattern Through Hole