4310R-104-181/241
Bourns, Inc.
4310R-104-181/241
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4310R-104-181/241 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4310R-104-181/241
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):180, 240
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:16
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:180, 240 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Dual Terminator 16 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP