4310R-102-101LF
Bourns, Inc.
4310R-102-101LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4310R-102-101LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4310R-102-101LF
Manufacturer Bourns
Description Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 16457 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:10-SIP
Other Names:4310R-102-101LF-ND
4310R-2-101LF
4310R102101LF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:100 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP