4310H-104-221/271
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4310H-104-221/271 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4310H-104-221/271
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Series:4300H
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):220, 270
Power Per Element:300mW
Packaging:Tube
Package / Case:10-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:16
Number of Pins:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):0.350" (8.89mm)
Detailed Description:220, 270 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Dual Terminator 16 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP