4309R-101-151
Bourns, Inc.
4309R-101-151
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4309R-101-151 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4309R-101-151
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 8 RES 150 OHM 9SIP
(In US Dollars)
2002 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:9-SIP
Size / Dimension:0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):150
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:9-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:9
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:150 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP