4308R-102-301LF
Bourns, Inc.
4308R-102-301LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4308R-102-301LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4308R-102-301LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 4 RES 300 OHM 8SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):300
Power Per Element:300mW
Packaging:Bulk
Package / Case:8-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:300 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP