4308M-101-333LF
Bourns, Inc.
4308M-101-333LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4308M-101-333LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4308M-101-333LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 7 RES 33K OHM 8SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Series:4300M
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):33k
Power Per Element:250mW
Packaging:Tube
Package / Case:8-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:7
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Detailed Description:33k Ohm ±2% 250mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP