4308H-102-151LF
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4308H-102-151LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4308H-102-151LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RNET - THK FILM MOLD SIP
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Series:4300H
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):150
Power Per Element:500mW
Packaging:Tube
Package / Case:8-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):0.350" (8.89mm)
Detailed Description:150 Ohm ±2% 500mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP