4306R-101-821
Bourns, Inc.
4306R-101-821
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4306R-101-821 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4306R-101-821
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 5 RES 820 OHM 6SIP
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):820
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SIP
Other Names:4306R-1-821
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:820 Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP