4306R-101-105
Bourns, Inc.
4306R-101-105
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4306R-101-105 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4306R-101-105
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 5 RES 1M OHM 6SIP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2030 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Series:4300R
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1M
Power Per Element:200mW
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SIP
Other Names:4306R-1-105
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Number of Pins:6
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)
Detailed Description:1M Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP