4306M-102-472
Bourns, Inc.
4306M-102-472
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4306M-102-472 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4306M-102-472
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Series:4300M
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):4.7k
Power Per Element:400mW
Packaging:Tube
Package / Case:6-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:3
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.250" (6.35mm)
Detailed Description:4.7k Ohm ±2% 400mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP