4306H-101-332LF
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4306H-101-332LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4306H-101-332LF
Manufacturer Bourns, Inc.
Description RES ARRAY 5 RES 3.3K OHM 6SIP
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Tolerance:±2%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
Series:4300H
Resistor-Ratio-Drift:50 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):3.3k
Power Per Element:300mW
Packaging:Tube
Package / Case:6-SIP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:5
Number of Pins:6
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.350" (8.89mm)
Detailed Description:3.3k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP