4302R-392G
Buy 4302R-392G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4302R-392G
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 3.9UH 265MA 2.1 OHM
Type:-
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4302R-392G TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Inductance:3.9µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:35MHz
Detailed Description:3.9µH Unshielded Inductor 265mA 2.1 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):2.1 Ohm Max
Current Rating:265mA