4302R-123F
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4302R-123F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4302R-123F
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 12UH 140MA 7.5 OHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±1%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Shielding:Unshielded
Series:4302R
Ratings:-
Q @ Freq:20 @ 2.5MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4302R-123F TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Inductance:12µH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:16MHz
Detailed Description:12µH Unshielded Inductor 140mA 7.5 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):7.5 Ohm Max
Current Rating:140mA