4302-681H
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4302-681H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4302-681H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 680NH 685MA 320 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Shielding:Unshielded
Series:4302
Ratings:-
Q @ Freq:40 @ 25MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4302-681H TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:680nH
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)
Frequency - Self Resonant:105MHz
Detailed Description:680nH Unshielded Inductor 685mA 320 mOhm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):320 mOhm Max
Current Rating:685mA