425F35B024M0000
CTS Electronic Components
425F35B024M0000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 425F35B024M0000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 425F35B024M0000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 13PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:425
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:CTX1231DKR
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Load Capacitance:13pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:24MHz ±30ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead