425F11A019M6608
CTS Electronic Components
425F11A019M6608
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 425F11A019M6608 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 425F11A019M6608
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:425
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:10pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:19.6608MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Detailed Description:19.6608MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead