4246PA51H01800
Laird Technologies
4246PA51H01800
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4246PA51H01800 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4246PA51H01800
Manufacturer Laird Technologies
Description GASKET FAB/FOAM 2.3X457.2MM RECT
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Width:0.091" (2.30mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:Rectangle
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Other Names:903-1089
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:18.000" (457.20mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.051" (1.30mm)