4240AB51K01530
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4240AB51K01530 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4240AB51K01530
Manufacturer Laird Technologies
Description GK,NICU,NRS,PU,V0,DSH
(In US Dollars)
111 pcs
Data sheet
Width:0.299" (7.60mm)
Type:Fabric Over Foam
Shape:D-Shape
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length:15.300" (388.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.098" (2.50mm)