4232-681H
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4232-681H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 4232-681H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 680NH 312MA 1.25 OHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Shielding:Unshielded
Series:4232
Ratings:-
Q @ Freq:15 @ 25MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD
Other Names:4232-681H TR 2000
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Phenolic
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:680nH
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Frequency - Self Resonant:110MHz
Detailed Description:680nH Unshielded Wirewound Inductor 312mA 1.25 Ohm Max 2-SMD
DC Resistance (DCR):1.25 Ohm Max
Current Rating:312mA